Z niekrytą radością przekazuję dalej informację o kolejnej edycji wydarzenia online pod szyldem 24 Hours of PASS. Konferencja odbędzie się 30 stycznia i będzie – tradycyjnie – przeprowadzona w formie spotkań online i webcastów. Tym razem będzie dedykowana analitykom biznesowym. Zostaną w jej trakcie zaprezentowane rozwiązania bazujące na platformie analitycznej Microsoft, w tym także na najnowszysch technologiach (m.in. HDInsight dla Big Data).

Lista sesji wygląda zachęcająco. Swoje prezentacje poprowadzą m.in. Pete Myers, Stacia Misner czy Alberto Ferrari. A więc dobrze znani prelegenci, którzy znają się na rzeczy. Ale myślę, że z równie wielkim zainteresowaniem spotkają się choćby zaawansowane sesje analityczne Paula Bradleya i Wayne’a Winstona.

Smaczkiem z pewnością będzie sesja poprowadzona przez pracownika Microsoft. Marc Reguera, Finance Director, poprowadzi prezentację o tym, w jaki sposób w firmie Microsoft w dziale finansowym we Francji wykorzystywane są dobrodziejstwa technologii wspierających analitykę.

Suma summarum – zapowiada się na sporą dawkę “mięska” i praktycznego ujęcia tematu. Ja już zarezerwowałem sobie czas 30 stycznia. Acha, zapomniałbym, udział w konferencji jest bezpłatny :-)